Aloe Vera Yağı

Aloe Vera Yağı


Aloe Vera Yağı

Bu arayışta doğa, tıpkı hastalıklarda olduğu gibi güzellik sırlarına ulaşmada da hazine olma özelliğini asırlardır sürdürmüştür. İlkel topluluklarda insanların yüzlerini bitkisel veya madensel boyalarla boyamaları, Romalılarda göz bebeklerini büyük gösteren Belladona bitkisinin kullanılması, Eski Mısır'da, kadınların göz kapaklarını rastıkla boyamaları, Babilliler ve Mısırlıların yağlı parfümler kullanmaları güzellik arayışının ve bu arayışın doğadan karşılanmasının kökeninin de eskiye dayandığını göstermektedir. 

Toplumlara göre güzellik arayışı farklılık gösterse de, her çağda ve her toplumda cilt bakımı, güzellik arzusunda ilk sıralarda yer almıştır. Kadınlar yumuşak, pürüzsüz ve canlı görünen bir cilt her zaman güzelliğin ilk adımlarından biridir. Bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın temelinde de cildin nemli olması, UV ışınlarının etkisinden korunması ve dolayısı ile leke ve kırışıklıkların önlenmesi gelmektedir. 

Yapılan birçok çalışma özellikle polisakkaritler açısından zengin   olan Aloe vera jelinin, kozmetikte oldukça geniş kullanım alanına sahip olduğunu göstermiştir. Kozmetik ürünlerde kullanılmasının temel olarak nemlendirici, yara iyileştirici ve UV ışınlarına karşı koruyucu özelliklerinden; bunlara ek olarak da antimikrobiyal, immünostimülan, antioksidan ve antiinflamatuvar özelliklerinden kaynaklı olabileceği görülmektedir. A. vera jeli, deri yüzeyinde suya göre dört kat daha hızla emilmekte, deri gözeneklerinin açılarak bitkinin içerdiği nem ve besin öğelerinin deri altına taşınmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca C vitamini ve Lavanta yağı ile desteklenmiş olan ALOE VERA YAĞI ürünümüz, A. vera jeli içermekle birlikte Lavanta yağının antiseptik gücünü de yanına alarak cildinizi nemlendirmekte, UV ışınlarına karşı koruyarak cilt yaşlanmasını geciktirmekte ve akne, sivilce oluşumunun önüne geçmektedir.